Проект “Воскресіння” у Нац. музеї «Київська картинна галерея»

Раді представити вам новий виставковий проєкт в музеї — виставку робіт Петра Сметани “Воскресіння”! Ми створили експозицію, щоб познайомити київську публіку з проєктом, який з успіхом демонструвався на бієнале Personal Structures Reflection 2022 у Венеції. На виставці ви зможете побачити полотна митця, що повернулись в Україну, а також фільм “Воскресіння з України” (зйомки та монтаж: Роман Шишак; продюсер: Олеся Домарадзька).
Куратор проекту: Олеся Домарадзька (галерея «Зелена канапа»)
Співорганізатори: Івона Лобан («Натхненні Пінзелем») та Олександр Янович (галерея «Білий світ»).
Текст: Нацiональний музей «Київська картинна галерея»
Фото: Сергей Мазураш
Відео: Malika Umarova

«Серія робіт для бієнале у Венеції була створена на початку 2022 року, ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. На відкритті проекту вони уже зчитувалися, як пророчі образи. У цей час росіяни почали перетворювати українські міста на руїни, а людські життя в прах. Та образи, закарбовані на полотнах, не були фантазією. Адже Україна перебуває у війні з росією вже більше восьми років через порушення державних кордонів, анексію Криму. Від агресії цієї країни ми потерпаємо століттями.
Об‘єкти, представлені на картинах – це конкретні споруди історичного значення, зокрема, завод Краян на Одещині. Ми бачимо, що наслідки тривалої бездіяльності по відношенню до спадщини такі ж страшні, як і різкий збройний напад. Події після 24 лютого в певному сенсі змусили нас народитись наново. Відкриття проекту відбувалось у час, коли в Україні святкували Великдень. У цей тиждень ми символічно об‘єднуємось у стражданнях в очікуванні Воскресіння Христа.»

Стаття: https://hmarochos.kiev.ua/
Відео: https://fb.watch/